Auction 90
Apr 15, 2021
Piazza Lovatelli, 1, 00186 Roma RM, Italy
Terms of sale
View demo
15 aprile 2021 dalle ore 15:30 CEST
LOT 75:
PATERA CANOSINA
Auction house commission: 26%
PATERA CANOSINA
III secolo a.C.
diam. cm 17; alt. cm 3
PROVENIENZA
Collezione privata, Roma.
Note
This lot cannot exit from Italy